• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DPX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DPX. Jeżeli chcesz otworzyć plik DPX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DPX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Digital Moving Picture Exchange Bitmap Format SMPTE

Co to jest plik DPX?

Format obrazu rastra firmy Kodak używany do przesyłania zdjęć do cyfrowego nośnika danych bez utraty jakości. Nazywana również "bitmą wymiany bitowej obrazu cyfrowego". często wyeksportowane jako sekwencja ramek zawierająca serię zdjęć.

Format DPX został opracowany przez firmę Kodak, ale został udoskonalony i opublikowany przez SMPTE (Konsultant ds. Telewizyjnych i Telewizyjnych), który obecnie obsługuje format plików. Pliki DPX są podobne do plików .CIN, oryginalnego formatu Kodak, ale zawierają one dodatkowe informacje w nagłówku pliku.

Jak otworzyć plik DPX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DPX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DPX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DPX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DPX

Inne problemy z plikiem DPX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DPX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DPX:

  • plik DPX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DPX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DPX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DPX
DPX do JPEG