• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DPA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DPA. Jeżeli chcesz otworzyć plik DPA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DPA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Serif DrawPlus Animation Format Serif

Co to jest plik DPA?

Dwuwymiarowy plik animacyjny stworzony przez DrawPlus, program do edycji grafiki. Zapewnia animację stopframe (animacja przypominająca klip) lub animację klatek kluczowych (zestaw ramek kotwiących używanych przez komputer do wygenerowania płynnej animacji). Obsługuje również efekty wizualne i dane audio.

Ukończone animacje można eksportować do plików animacji .SWF, .MOV, .AVI, .WMV i .GIF.

Jak otworzyć plik DPA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DPA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DPA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DPA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DPA

Inne problemy z plikiem DPA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DPA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DPA:

  • plik DPA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DPA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DPA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik