• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DOTM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DOTM. Jeżeli chcesz otworzyć plik DOTM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DOTM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Word 2007/ 2010 Open XML Macro-enabled Document Template Format Microsoft

Co to jest plik DOTM?

Plik DOTM to szablon dokumentu stworzony przez program Word Word Word. Zawiera domyślny układ, ustawienia i makra dla dokumentu. Pliki DOTM są używane do tworzenia nowego dokumentu .DOCM z wbudowanymi makrami.

Pliki DOTM są podobne do plików .DOTX, które są również tworzone przez program Word. Są one używane zarówno do przechowywania szablonów, które są przydatne do tworzenia wielu dokumentów z tym samym formatowaniem podstawowym i makrami. Jednak pliki DOTM są używane do zapisywania makr, które są szeregą komend, które są grupowane razem jako pojedyncze polecenie, aby automatycznie wykonać zadanie. Umożliwiają zaoszczędzenie czasu na operacjach powtarzalnie wykonywanych, takich jak wprowadzanie danych lub obliczanie.

Makra można zapisywać w programie Word, które można odtworzyć, aby wykonać zadanie i przypisać je do przycisku w programie Word lub naciśnięciu klawisza, co pozwala na wygodną serię kroków. Aby nagrać makro, wybierz View & rarr. Makra & rarr. Nagraj makro.

Pliki DOTM zostały wprowadzone do pakietu Microsoft Office 2007 i można je otworzyć w programie Word 2007 lub wcześniejszej wersji programu Word z obsługą składników Open XML.

Jak otworzyć plik DOTM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DOTM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DOTM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DOTM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DOTM

Inne problemy z plikiem DOTM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DOTM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DOTM:

  • plik DOTM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DOTM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DOTM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DOTM
DOTM do PDFDOTM do ABWDOTM do DOCDOTM do XPS