• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DMG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DMG. Jeżeli chcesz otworzyć plik DMG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DMG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple Mac OS X Disk Image Format Apple

Co to jest plik DMG?

Plik DMG to zamontowany obraz dysku utworzony w systemie Mac OS X. Zawiera on surowe dane blokowe zazwyczaj kompresowane i czasami szyfrowane. Pliki DMG są powszechnie używane dla instalatorów oprogramowania OS X, które są pobierane z Internetu i otwierane na dysku wirtualnym na otwartym dysku.

Format DMG zastępuje starszy format pliku .IMG używany w systemie Mac OS Classic. Obrazy dyskowe DMG można otworzyć za pomocą narzędzia Apple Disk Utility dołączonego do systemu Mac OS X na komputerach Apple.

Pliki DMG są specyficzne dla komputerów Mac i nie są przeznaczone do użytku w systemie Windows. Jednak narzędzia Windows Daemon Tools mogą być montowane wirtualne dyski z niektórych plików obrazów DMG. Inne narzędzia mogą być także w stanie konwertować pliki DMG do formatu, który może zostać rozpoznany przez system Windows.

Jak otworzyć plik DMG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DMG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DMG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DMG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DMG

Inne problemy z plikiem DMG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DMG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DMG:

  • plik DMG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DMG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DMG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DMG
DMG do ISODMG do BINDMG do CDIDMG do CIFDMG do DAADMG do IMGDMG do ISZDMG do MDFDMG do NRG