• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DLL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DLL. Jeżeli chcesz otworzyć plik DLL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DLL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Dynamic Link Library Format Microsoft

Co to jest plik DLL?

Plik DLL to skompilowana biblioteka zawierająca zestaw procedur i / lub sterowników, które są odwoływane i wykonywane przez program Windows. Pozwala wielu programom na dostęp do współdzielonych funkcji za pośrednictwem wspólnych bibliotek. Pliki DLL są "dynamicznie połączone" z programem w czasie wykonywania, co oznacza, że ​​są ładowane tylko w razie potrzeby.

Wiele plików DLL jest dostarczanych z systemem operacyjnym Windows, a inne są zawarte w programach Windows. Umożliwiają różne funkcje programowe, takie jak komunikacja z urządzeniami zewnętrznymi oraz wejście i wyjście dysku twardego. Mogą być one również odwoływane przez aplikacje wieloplatformowe Mac.

Usunięcie lub modyfikacja zawartości pliku DLL może powodować błędy w programie, który odwołuje się do pliku. Z tego powodu pliki DLL ogólnie nie powinny być otwierane ani edytowane. Jeśli jednak aplikacja próbuje uzyskać dostęp do pliku dll, który został uszkodzony lub brakuje, ten program przestanie działać. W takim przypadku najprostszym rozwiązaniem może być zainstalowanie nowej wersji pliku DLL.

Błędy DLL w systemie Windows?

DLL-Files.Com Klient może naprawić błędy DLL.

mfc42u.Dll - biblioteka Microsoft Foundation Class (MFC) wymagana przez niektóre programy Windows do uruchomienia. Ta biblioteka DLL jest dołączona do systemów Windows XP, Windows Vista i Windows 7 i jest najczęściej umieszczana w katalogu C: WindowsSystem32. Jeśli spróbujesz otworzyć program i raporty systemu Windows, którego brakuje mfc42u.Dll, prawdopodobnie instalacja systemu Windows została uszkodzona. Do rozwiązania problemu można użyć punktu przywracania systemu lub dysku do naprawy systemu fabrycznego. Inne pokrewne pliki to mfc42u.Dll, mfc40.Dll i mfc40u.Dll.

mfc80u.Dll - biblioteka MFC wymagana przez niektóre programy Windows utworzone za pomocą programu Visual C ++ 2005. Jeśli brakuje tego pliku, można zainstalować pakiet redystrybucyjny Microsoft Visual C ++ 2005, aby go zainstalować. Programy korzystające z tej biblioteki DLL zazwyczaj instalują ją, ponieważ domyślnie nie są dołączone do systemu Windows. Inne biblioteki DLL zainstalowane w pakiecie to msvcr80.Dll, msvcm80.Dll, msvcp80.Dll, mfc80.Dll, mfcmifc80.Dll i mfcm80.Dll.

mfc90u.Dll - biblioteka MFC wymagana przez niektóre programy Windows utworzone za pomocą programu Visual C ++ 2008. Jeśli brakuje tego pliku, można zainstalować pakiet redystrybucyjny Microsoft Visual C ++ 2008, aby go zainstalować. Programy korzystające z tej biblioteki DLL zazwyczaj instalują ją, ponieważ domyślnie nie są dołączone do systemu Windows. Inne biblioteki DLL zainstalowane w pakiecie to msvcr90.Dll, msvcm90.Dll, msvcp90.Dll, mfc90.Dll, mfcmifc90.Dll i mfcm90.Dll.

mfc100u.Dll - biblioteka MFC wymagana przez niektóre programy Windows utworzone za pomocą programu Visual C ++ 2010. Jeśli brakuje tego pliku, można zainstalować pakiet redystrybucyjny Microsoft Visual C ++ 2010, aby go zainstalować. Programy korzystające z tej biblioteki DLL zazwyczaj instalują ją, ponieważ domyślnie nie są dołączone do systemu Windows. Inne biblioteki DLL zainstalowane w pakiecie to msvcr100.Dll, msvcm100.Dll, msvcp100.Dll, mfc100.Dll, mfcmifc100.Dll i mfcm100.Dll.

Jak otworzyć plik DLL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DLL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DLL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DLL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DLL

Inne problemy z plikiem DLL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DLL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DLL:

  • plik DLL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DLL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DLL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik