• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DIS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DIS. Jeżeli chcesz otworzyć plik DIS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DIS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Oracle Discoverer Workbook Format Oracle

Co to jest plik DIS?

Plik utworzony przez program Discoverer, czyli program arkusza kalkulacyjnego. Przechowuje skoroszyt, który może składać się z wielu zaludnionych arkuszy kalkulacyjnych, zwanych arkuszami roboczymi. Wykorzystywane do raportowania i analizy danych wywiadowczych.

Discoverer jest często używany do wyszukiwania i pobierania danych z relacyjnych baz danych, a następnie analizy danych w arkuszach kalkulacyjnych.

Jak otworzyć plik DIS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DIS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DIS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DIS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DIS

Inne problemy z plikiem DIS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DIS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DIS:

  • plik DIS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DIS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DIS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik