• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DIR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DIR. Jeżeli chcesz otworzyć plik DIR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DIR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe (Macromedia) Director Format Adobe Systems

Co to jest plik DIR?

Projekt filmu lub animacji utworzony przy użyciu programu Macromedia Director, który został przejęty przez firmę Adobe w 2005 roku. Obejmuje zasoby projektu, linki do plików zawierających odwołania zewnętrzne, kod skryptowy i linię czasu, która określa sposób odtwarzania filmu.

Filmy reżysera można otworzyć tylko przy użyciu wersji Dyrektora służącej do tworzenia pliku lub nowszej wersji. Niektóre filmy reżysera mogą zostać otwarte w programie Adobe Shockwave Player.

Jak otworzyć plik DIR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DIR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DIR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DIR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DIR

Inne problemy z plikiem DIR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DIR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DIR:

  • plik DIR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DIR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DIR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik