• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DICOM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DICOM. Jeżeli chcesz otworzyć plik DICOM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DICOM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Dicom Medicine Image File Format NEMA

Co to jest plik DICOM?

Obraz stworzony w formacie cyfrowego przetwarzania obrazu i komunikacji w medycynie (DICOM), który został opracowany przez NEMA (National Electrical Manufacturers Association) w celu wymiany i przeglądania obrazów medycznych, takich jak skanowanie CT, MRI i obrazy ultrasonograficzne.

Pliki DICOM mogą również zawierać dane identyfikacyjne dla pacjentów, dzięki czemu obraz jest powiązany z określoną osobą.

Pliki DICOM można przeglądać online za pośrednictwem aplikacji Jack Imaging za pośrednictwem określonych przeglądarek. Jest kompatybilny tylko z Chrome, Opera, Firefox i Internet Explorer z zainstalowanym rozszerzeniem Google Chrome Frame.

Obrazy DICOM częściej używają rozszerzenia .DCM.

Jak otworzyć plik DICOM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DICOM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DICOM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DICOM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DICOM

Inne problemy z plikiem DICOM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DICOM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DICOM:

  • plik DICOM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DICOM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DICOM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik