• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DIB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DIB. Jeżeli chcesz otworzyć plik DIB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DIB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Device-Independent Bitmap Graphic N/A

Co to jest plik DIB?

Generic Windows lub grafika bitmapa OS / 2. Podobny do pliku .BMP, ale ma różne informacje nagłówkowe. Obsługuje 1, 4, 8 i 24 bity na piksel, jeśli obraz jest nieskompresowany i 4 i 8 bitów na piksel, jeśli obraz używa kompresji RLE. 24-bitowy obraz DIB zawiera 8 bitów lub 1 bajt dla każdego koloru RGB.

Ponieważ pliki DIB są zapisywane w standardowym formacie bitmapowym, mogą być otwierane przez większość edytorów obrazów i aplikacji do przeglądania zdjęć.

Jak otworzyć plik DIB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DIB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DIB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DIB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DIB

Inne problemy z plikiem DIB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DIB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DIB:

  • plik DIB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DIB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DIB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DIB
DIB do PNG