• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DGML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DGML. Jeżeli chcesz otworzyć plik DGML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DGML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visual Studio Directed Graph Markup Language Format Microsoft

Co to jest plik DGML?

Plik deweloperski utworzony przez program Visual Studio, aplikacja do tworzenia oprogramowania. Zapisuje kierowany wykres, nazywany również wykresem zależności, który przedstawia wizualny układ współrzędnych elementów kodu źródłowego.

Pliki DGML umożliwia architektom programistom i programistom wyświetlanie widoków wysokiego poziomu relacji w ich bazie kodu. Jeśli na przykład deweloper tworzy klasę A, która zależy od klasy B, to hierarchiczny wykres odzwierciedla tę zależność.

Pliki DGML wykorzystują formatowanie XML.

Jak otworzyć plik DGML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DGML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DGML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DGML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DGML

Inne problemy z plikiem DGML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DGML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DGML:

  • plik DGML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DGML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DGML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik