• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DFX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DFX. Jeżeli chcesz otworzyć plik DFX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DFX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Drafix CAD Format Autodesk

Co to jest plik DFX?

Dokument 3D CAD utworzony w programie Drafix QuickCAD lub Drafix Professional CAD. Zawiera obiekty trójwymiarowe i symbole służące do tworzenia układów domowych i innych wzorów.

Drafix to starszy program CAD, który został opracowany przez firmę Softdesk. Został zakupiony przez Autodesk, a od tego czasu został przerwany i zastąpiony przez program AutoCAD. Firma Drafix Software opracowuje teraz programy projektowania krajobrazu.

Pliki DFX mogą być konwertowane do standardowego formatu .DXF przy użyciu programu AutoCAD.

Jak otworzyć plik DFX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DFX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DFX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DFX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DFX

Inne problemy z plikiem DFX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DFX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DFX:

  • plik DFX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DFX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DFX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik