• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DFU

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DFU. Jeżeli chcesz otworzyć plik DFU, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DFU

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple IOS Firmware Update Format Apple

Co to jest plik DFU?

Plik oprogramowania firmowego wykorzystywany przez urządzenia iPhone i urządzenia iPod. Zapisuje niskie dane systemowe, które są używane do uruchomienia urządzenia. Zawarto w pliku aktualizacyjnym .IPSW i znajduje się wśród innych plików w archiwum IPSW. Może stanowić plik "Device Firmware Update".

Jak otworzyć plik DFU?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DFU jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DFU z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DFU którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DFU

Inne problemy z plikiem DFU

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DFU nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DFU:

  • plik DFU którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DFU z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DFU nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik