• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DEX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DEX. Jeżeli chcesz otworzyć plik DEX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DEX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Google Android Compiled Executable Format Google

Co to jest plik DEX?

Plik DEX to plik wykonywalny zapisany w formacie zawierającym skompilowany kod napisany dla Androida, platformy telefonii komórkowej opartej na systemie Linux firmy Google. Jest to technicznie określane jako "Dalvik Executable" i może być interpretowane przez maszynę wirtualną Dalvik.

Pliki DEX można tworzyć ręcznie lub automatycznie tłumaczyć skompilowane programy Java. Wiele plików DEX jest zamykanych na suwak w jednym pakiecie .APK, który służy jako ostateczny plik aplikacji dla systemu Android.

Jak otworzyć plik DEX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DEX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DEX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DEX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DEX

Inne problemy z plikiem DEX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DEX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DEX:

  • plik DEX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DEX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DEX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DEX
DEX do ACCDB