• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DEV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DEV. Jeżeli chcesz otworzyć plik DEV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DEV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Device Driver Format N/A

Co to jest plik DEV?

Plik informacji o urządzeniu, który umożliwia komunikację między niektórymi urządzeniami sprzętowymi i systemem operacyjnym Windows. Często instalowane przy użyciu płyty CD z oprogramowaniem dołączonej do sprzętu. Może być również wstępnie zainstalowany jako część systemu operacyjnego Windows.

Po zainstalowaniu pliki DEV są przechowywane w folderze System Windows i nie powinny być otwierane ani zmieniane.

Jak otworzyć plik DEV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DEV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DEV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DEV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DEV

Inne problemy z plikiem DEV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DEV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DEV:

  • plik DEV którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DEV z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DEV nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik