• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DEB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DEB. Jeżeli chcesz otworzyć plik DEB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DEB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Debian Linux Package Format N/A

Co to jest plik DEB?

Plik DEB jest standardowym archiwum Unix zawierającym dwa archiwa bizdowane lub gzipowe, jeden dla informacji o sterowaniu instalatora, a drugi dla danych rzeczywistych. Pliki DEB są zazwyczaj używane w pakietach instalacyjnych oprogramowania.

Pliki instalatora DEB są używane przez wiele wersji systemu Linux, w tym Ubuntu, Kubuntu, Edubuntu i PCLinuxOS.

Jak otworzyć plik DEB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DEB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DEB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DEB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DEB

Inne problemy z plikiem DEB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DEB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DEB:

  • plik DEB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DEB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DEB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DEB
DEB do 7-ZIPDEB do 7-ZDEB do 7ZDEB do 7ZIPDEB do PEADEB do PKGDEB do RPMDEB do S7ZDEB do SLPDEB do TGZ