• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DCP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DCP. Jeżeli chcesz otworzyć plik DCP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DCP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Delphi Component Package Format Adobe Systems

Co to jest plik DCP?

Cyfrowy profil ujemny (DNG) używany przez produkty do edycji grafiki firmy Adobe, takie jak Adobe Photoshop i Photoshop Lightroom. Zawiera wstępne ustawienia renderowania kolorów podczas importowania fotografii cyfrowej RAW. Opisuje interpretację informacji o kolorze dla cyfrowych obrazów cyfrowych.

Firma Adobe publikuje kilka profili DNG na swoich stronach internetowych. Te profile mogą być używane do importowania surowych obrazów z różnych typów aparatów cyfrowych. Profile niestandardowe można tworzyć za pomocą edytora profili DNG firmy Adobe, bezpłatnej aplikacji dostępnej w firmie Adobe.

Wiele formatu cyfrowego RAW można przekształcić w format .DNG, który jest publicznie dostępnym standardem archiwizacji opracowanym przez firmę Adobe Systems.

Jak otworzyć plik DCP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DCP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DCP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DCP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DCP

Inne problemy z plikiem DCP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DCP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DCP:

  • plik DCP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DCP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DCP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik