• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DCM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DCM. Jeżeli chcesz otworzyć plik DCM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DCM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Dicom Medicine Image File Format NEMA

Co to jest plik DCM?

Plik obrazu zapisany w formacie obrazu cyfrowego Imaging and Communications in Medicine (DICOM). Utworzone przez National Electrical Manufacturers Association (NEMA) jako standard do rozprowadzania i przeglądania obrazów medycznych, takich jak MRI, skanery CT i obrazy ultrasonograficzne.

Obrazy DICOM zawierają również informacje o identyfikacji pacjenta, które łączą dane obrazu z określoną osobą.

Jak otworzyć plik DCM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DCM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DCM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DCM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DCM

Inne problemy z plikiem DCM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DCM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DCM:

  • plik DCM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DCM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DCM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DCM
DCM do JPG