• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DCL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DCL. Jeżeli chcesz otworzyć plik DCL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DCL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DumpSec Format Autodesk

Co to jest plik DCL?

Plik definicji dialogu niestandardowego używany przez program AutoCAD, projekt CAD i dokumentacja oprogramowania. Zawiera ustawienia okna dialogowego, takie jak tytuł, przyciski, tekst, pola listy i inne składniki. Zazwyczaj odwoływany przez składnik aplikacji, który wyświetla okno dialogowe w celu otrzymania danych użytkownika.

Pliki DCL są zapisywane w formacie zwykłego tekstu i są zapisywane przy użyciu języka programowania języka DCC (Dialog Control Language) programu AutoCAD.

Jak otworzyć plik DCL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DCL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DCL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DCL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DCL

Inne problemy z plikiem DCL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DCL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DCL:

  • plik DCL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DCL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DCL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik