• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DCB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DCB. Jeżeli chcesz otworzyć plik DCB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DCB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Concordance Database Control Block Format LexisNexis

Co to jest plik DCB?

Plik bazy danych utworzony przez Concordance, program do zarządzania dokumentami spornymi. Zapisuje strukturę bazy danych, ale nie zapisuje aktualnych danych. Działa jako baza danych "plik projektu", ponieważ baza danych ładuje się po jej otwarciu.

Zgodne bazy danych mogą przechowywać różnego rodzaju cyfrowe dokumenty, w tym wiadomości e-mail, dokumenty programu Word, pliki PDF i skanowane dokumenty papierowe. Oprogramowanie może indeksować dokumenty tak, aby były wyszukiwane. Pomaga to w procesie sądowym, gdy trzeba zbadać i przywoływać setki lub tysiące dokumentów.

Baza danych Concordance składa się z kilku różnych plików. Plik DCB przechowuje strukturę danych, podczas gdy inne pliki przechowują rekordy danych, indeksy i inne informacje o bazie danych. Gdy plik DCB jest otwarty, Concordance zlokalizuje inne pliki bazy danych i ładuje je automatycznie.

DCB oznacza "blok sterowania danymi", który opisuje funkcję typu pliku, a mianowicie, że struktura danych jest kontrolowana w pliku DCB.

Jak otworzyć plik DCB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DCB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DCB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DCB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DCB

Inne problemy z plikiem DCB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DCB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DCB:

  • plik DCB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DCB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DCB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik