• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DBX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DBX. Jeżeli chcesz otworzyć plik DBX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DBX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Outlook Express E-mail Folder Format Microsoft

Co to jest plik DBX?

Folder utworzony przez Outlook Express, program pocztowy firmy Microsoft. Zawiera wiadomości e-mail dla określonej skrzynki pocztowej. Zazwyczaj zapisane w folderze użytkownika "Dokumenty i ustawienia". Może być skopiowany do innego folderu w celu tworzenia kopii zapasowych wiadomości e-mail.

Foldery DBX mają nazwy odpowiadające ich skrzynce pocztowej. Na przykład popularnymi nazwami są: Inbox.Dbx, Sent Items.Dbx, Drafts.Dbx i Deleted Items.Dbx. Foldery.Dbx przechowuje indeks główny dla wszystkich skrzynek pocztowych. Jeśli nie ma, program Outlook Express ponownie zarejestruje skrzynki pocztowe i zresetuje je ponownie.

Foldery poczty DBX można zaimportować do programu Poczta systemu Windows (dołączonego do systemu Windows Vista), wybierając Plik i rarr. Importuj & rarr. Wiadomości, a następnie wybierz opcję Importuj pocztę z katalogu OE6 i wybierz folder DBX, który chcesz zaimportować.

Foldery DBX można zaimportować do programu Poczta systemu Windows Live (dołączonego do systemu Windows 7), wybierając Plik i rarr. Importuj & rarr. Wiadomości i rarr. Microsoft Outlook Express 6 i zlokalizowanie odpowiedniego folderu DBX.

Program Stellar DBX to PST Converter może być używany do konwertowania plików programu Outlook Express DBX do formatu Outlook .PST. Następnie można zapisać konwertowane pliki w formatach Office 365, HTML, RTF i PDF.

Foldery DBX powinny być otwierane tylko w programie Outlook Express lub importowane przy użyciu innego programu. Jeśli otworzysz lub zmodyfikujesz ręcznie, mogą one zostać uszkodzone i spowodować, że program Outlook Express nie będzie działał poprawnie.

Jak otworzyć plik DBX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DBX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DBX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DBX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DBX

Inne problemy z plikiem DBX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DBX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DBX:

  • plik DBX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DBX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DBX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik