• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DBR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DBR. Jeżeli chcesz otworzyć plik DBR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DBR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DeepBurner Burn List Format Astonsoft

Co to jest plik DBR?

Plik projektu stworzony przez DeepBurner, aplikację do nagrywania płyt CD i DVD. Zawiera odniesienia do danych o zawartości dysku, a także informacji o autorun i dysku. Służy do tworzenia kopii zapasowych, albumów fotograficznych i dysków audio i wideo.

Pliki DBR są zapisywane w formacie XML, ale powinny być edytowane tylko przy użyciu oprogramowania, a nie edytora tekstu lub XML.

Jak otworzyć plik DBR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DBR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DBR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DBR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DBR

Inne problemy z plikiem DBR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DBR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DBR:

  • plik DBR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DBR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DBR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik