• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DBF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DBF. Jeżeli chcesz otworzyć plik DBF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DBF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Common Database Format dBASE

Co to jest plik DBF?

Plik DBF to standardowy plik bazy danych używany przez dBASE, aplikację systemu zarządzania bazami danych. Organizuje dane w wielu rekordach z polami przechowywanymi w typie danych tablicy. Pliki DBF są również kompatybilne z innymi programami bazy danych "xBase", które powstały ze względu na popularność formatu plików.

Ze względu na wczesne przyjęcie w społeczności bazy danych i relatywnie prostą strukturę plików, pliki DBF były powszechnie akceptowane jako standardowy format przechowywania danych strukturalnych w komercyjnych aplikacjach.

Jak otworzyć plik DBF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DBF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DBF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DBF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DBF

Inne problemy z plikiem DBF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DBF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DBF:

  • plik DBF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DBF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DBF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DBF
DBF do ACCDBDBF do ACCDEDBF do MDB