• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DB2

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DB2. Jeżeli chcesz otworzyć plik DB2, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DB2

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DBASE II Database Format dataBased Intelligence

Co to jest plik DB2?

Plik bazy danych utworzony przez dBASE II, starszą wersję oprogramowania do tworzenia baz danych dBASE. Podobnie jak bazy danych dBASE 1, ale może obsługiwać dodatkowe typy danych. Nie jest powszechnie używany, ponieważ ostatnie wersje dBASE używają formatu .DBF.

Pliki DB2 utworzone przez dBASE nie powinny być mylone z oprogramowaniem bazy danych IBM DB2.

Jak otworzyć plik DB2?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DB2 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DB2 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DB2 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DB2

Inne problemy z plikiem DB2

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DB2 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DB2:

  • plik DB2 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DB2 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DB2 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik