• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DB-WAL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DB-WAL. Jeżeli chcesz otworzyć plik DB-WAL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DB-WAL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Google Android SQLite Temporary Database Format SQLite

Co to jest plik DB-WAL?

Tymczasowy plik bazy danych utworzony przez SQLite 3.7.0 lub nowszy, kompaktowy program bazodanowy powszechnie wbudowany w aplikacje mobilne i stacjonarne. Zapisuje informacje o dzienniku zapisu (WAL) dla bazy danych. Automatycznie tworzona i zarządzana przez bazę danych.

Ponieważ SQLite jest popularną technologią bazodanową, można zobaczyć pliki DB-WAL, .DB-SHM i inne tymczasowe pliki bazy danych z aplikacjami używającymi SQLite.

W schemacie rejestrowania przed zapisaniem SQLite wszystkie modyfikacje bazy danych są zapisywane do pliku DB-WAL przed zaangażowaniem się w tę bazę danych. WAL został wprowadzony jako alternatywny schemat do domyślnej zasady SQLite "rollback journal".

Jak otworzyć plik DB-WAL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DB-WAL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DB-WAL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DB-WAL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DB-WAL

Inne problemy z plikiem DB-WAL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DB-WAL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DB-WAL:

  • plik DB-WAL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DB-WAL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DB-WAL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik