• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DB. Jeżeli chcesz otworzyć plik DB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Database Format N/A

Co to jest plik DB?

Plik DB to ogólny plik bazy danych, który przechowuje dane w formacie strukturyzowanym, zazwyczaj z układem tabel, pól tabeli, typów danych pola i wartości pola. Może być tworzony przez różne programy bazy danych i eksportowany do różnych formatów, takich jak pliki .CSV. Pliki DB mogą być również importowane przez wiele programów baz danych i są używane również w grach.

Jak otworzyć plik DB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DB

Inne problemy z plikiem DB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DB:

  • plik DB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DB
DB do PDFDB do XLS