• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DAZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DAZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik DAZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DAZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DAZ Studio Format DAZ Productions

Co to jest plik DAZ?

Trójwymiarowa scena stworzona przez DAZ Studio, program do modelowania 3D, często wykorzystywany do tworzenia wirtualnych znaków. Może przechowywać model osoby i otoczenia. Mogą zawierać elementy pozujące, animacje, szafy i efekty świetlne. Używany jako macierzysty format scen dla DAZ Studio.

Sceny Studio DAZ można eksportować do różnych formatów, między innymi .BVH, .DAE, .CR2, .FBX, .OBJ, .U3D i .MDD.

Odnośniki plików DAZ to pliki .DSO (DAZ 3D), .DSD (morphs) i .DSV (mapy UV). Pliki te są ładowane po załadowaniu sceny.

Jak otworzyć plik DAZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DAZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DAZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DAZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DAZ

Inne problemy z plikiem DAZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DAZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DAZ:

  • plik DAZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DAZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DAZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik