• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DAX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DAX. Jeżeli chcesz otworzyć plik DAX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DAX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Compressed CD Image Format N/A

Co to jest plik DAX?

Format obrazu dysku kompresji używany przez urządzenie Sony PlayStation Portable (PSP). Zawiera "zrzut" danych z dysku PSP UMD w skompresowanym pliku .ISO. Można otworzyć narzędzie UMDGen lub inne narzędzie do odtwarzania płyt.

Dane o grach PSP można również wyrzucać do pliku .CSO (skompresowany plik ISO), który jest podobny do obrazu dysku DAX.

Jak otworzyć plik DAX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DAX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DAX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DAX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DAX

Inne problemy z plikiem DAX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DAX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DAX:

  • plik DAX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DAX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DAX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DAX
DAX do CSO