• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DAR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DAR. Jeżeli chcesz otworzyć plik DAR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DAR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DAR Disk Archive N/A

Co to jest plik DAR?

Plik DAR to archiwum dysku lub grupy plików skompresowanych przy użyciu kompresji DAR (Disk Archive). Jest używany do tworzenia dzielonych archiwów i przyrostowych kopii zapasowych. Pliki DAR są zaprojektowane jako zamiennik dla formatu archiwum .TAR.

Jak otworzyć plik DAR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DAR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DAR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DAR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DAR

Inne problemy z plikiem DAR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DAR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DAR:

  • plik DAR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DAR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DAR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik