• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DAM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DAM. Jeżeli chcesz otworzyć plik DAM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DAM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DeltaMaster Analysis Model Format Bissantz

Co to jest plik DAM?

Plik modelu utworzony za pomocą narzędzia DeltaMaster, front-end dla baz danych OLAP wykorzystywanych głównie do analizy danych biznesowych. Przechowuje wszystkie ustawienia, które nie mają być redefiniowane do analizy tych samych danych.

Pliki DAM zawierają przede wszystkim ustawienia kokpitu, ale zawierają także definicje dodatkowych środków lub szablonów analizy, które zawierają ustawienia często używanych ocen.

Jak otworzyć plik DAM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DAM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DAM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DAM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DAM

Inne problemy z plikiem DAM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DAM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DAM:

  • plik DAM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DAM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DAM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik