• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DAE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DAE. Jeżeli chcesz otworzyć plik DAE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DAE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Collada 3D Digital Asset Format Sony

Co to jest plik DAE?

Format wymiany plików 3D służący do wymiany zasobów cyfrowych między wieloma programami graficznymi. W oparciu o schemat XML COLLADA (COLLAborative Design Activity), który jest obecnie własnością Autodesk i jest własnością Autodesk.

Format COLLADA został opracowany przez firmę Sony, a obecnie wspólnie wspierany przez firmę Sony i grupę Khronos.

Jak otworzyć plik DAE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DAE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DAE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DAE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DAE

Inne problemy z plikiem DAE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DAE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DAE:

  • plik DAE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DAE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DAE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DAE
DAE do IGSDAE do STL