• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CZIP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CZIP. Jeżeli chcesz otworzyć plik CZIP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CZIP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ZG Encrypted Zip Archive WinInizio Software

Co to jest plik CZIP?

Szyfrowane archiwum utworzone przez ZipGenius, menedżera archiwum dla systemu Windows. Zapisuje jeden lub więcej skompresowanych plików i zawiera cztery warstwy ochrony (CZIP, BlowFish, TwoFish i Rijndael). Służy do bezpiecznego udostępniania danych innym osobom.

Archiwa CryptoZip mogą być archiwami standardowymi, samoczynnie blokującymi lub samoczynnymi. Archiwa samozabezpieczające i samoczynne czyszczenie można wyodrębnić tylko z poprawnym hasłem, a trzy nieprawidłowe hasła sprawiają, że plik staje się nie do odzyskania.

Jak otworzyć plik CZIP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CZIP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CZIP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CZIP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CZIP

Inne problemy z plikiem CZIP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CZIP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CZIP:

  • plik CZIP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CZIP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CZIP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik