• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CXD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CXD. Jeżeli chcesz otworzyć plik CXD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CXD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
SimplePCI Graphics Data Format Hamamatsu Photonics

Co to jest plik CXD?

Plik używany przez oprogramowanie do obrazowania mikroskopowego SimplePCI. Zawiera dane z podłączonego urządzenia mikroskopowego. Może zapisać pojedynczy obraz lub sekwencje obrazów. Służy do gromadzenia i analizy obrazu.

SimplePCI jest starszym oprogramowaniem i został zastąpiony przez HCImage, który również korzysta z formatu CXD.

Jak otworzyć plik CXD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CXD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CXD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CXD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CXD

Inne problemy z plikiem CXD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CXD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CXD:

  • plik CXD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CXD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CXD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik