• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CWK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CWK. Jeżeli chcesz otworzyć plik CWK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CWK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ClarisWorks Document Format Apple

Co to jest plik CWK?

Dokument utworzony przez pakiet AppleWorks firmy Apple lub pakiet produkcyjny ClarisWorks. Może to być dokument przetwarzania tekstu, arkusz kalkulacyjny lub prezentacja. Można nadal otwierać aplikacje iWork (Pages, Numbers, Keynote), ale plik musi najpierw być w formacie AppleWorks 6, a importowanie wyników może się różnić.

Firma Apple przejęła firmę ClarisWorks w 1998 roku i przemianowała ją na firmę AppleWorks. Oba pakiety wydajnościowe były dostępne w wersjach systemu Mac i Windows. Firma AppleWorks została jednak przerwana i została zaktualizowana w 2004 roku.

Jak otworzyć plik CWK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CWK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CWK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CWK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CWK

Inne problemy z plikiem CWK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CWK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CWK:

  • plik CWK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CWK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CWK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik