• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CVD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CVD. Jeżeli chcesz otworzyć plik CVD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CVD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Clam AntiVirus Database Format Sourcefire

Co to jest plik CVD?

Plik używany przez ClamAV, program antywirusowy typu open source. Zawiera definicje wirusów do aktualizacji listy rozpoznanych wirusów w ClamAV. Zapisany jako cyfrowo podpisana tarball zawierająca co najmniej jedną bazę danych wirusów.

Wspólnymi plikami CVD są daily.Cvd i main.Cvd . Plik Main.Cvd zawiera najnowszą definicję baz danych wirusów bazujących na stałych podstawach, a daily.Cvd zawiera codzienne aktualizacje definicji wirusów, które można zaplanować do pobrania i instalacji.

Jak otworzyć plik CVD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CVD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CVD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CVD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CVD

Inne problemy z plikiem CVD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CVD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CVD:

  • plik CVD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CVD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CVD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik