• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CUS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CUS. Jeżeli chcesz otworzyć plik CUS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CUS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AutoCAD Custom Dictionary Format Autodesk

Co to jest plik CUS?

Plik słownika używany przez program AutoCAD, aplikacja CAD przeznaczona do projektowania architektonicznego i dokumentacji. Zawiera listę słów oddzielonych przerwami w formacie zwykłego tekstu. Umożliwia użytkownikom przechowywanie listy wyjątków w pisowni, dzięki czemu moduł sprawdzania pisowni programu AutoCAD nie zgłasza błędów w przypadku niektórych słów. Zazwyczaj zawierają nazwy firmowe lub akronimy biznesowe.

Ponieważ pliki CUS są zapisywane w formacie tekstowym ASCII, można je przeglądać i modyfikować za pomocą edytora tekstu.

Jak otworzyć plik CUS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CUS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CUS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CUS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CUS

Inne problemy z plikiem CUS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CUS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CUS:

  • plik CUS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CUS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CUS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik