• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CU

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CU. Jeżeli chcesz otworzyć plik CU, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CU

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CUDA Source Code Format NVIDIA

Co to jest plik CU?

Plik dla programistów napisany dla CUDA, architektury NVIDIA stworzonej do równoległego przetwarzania na procesorach graficznych nVidia. Zawiera kod źródłowy napisany w języku "C for CUDA", który jest podobny do standardowego języka C z kilkoma rozszerzeniami specyficznymi dla CUDA.

Pliki CU są nazywane "jądrami", które są jednostkami przetwarzania, które mogą działać równolegle w grach GPU opartych na CUDA firmy NVIDIA. Jądra są kompilowane z nvcc, programem kompilatora dołączonym do zestawu narzędzi NVIDIA CUDA Toolkit.

Aplikacje CUDA są często używane w naukowych lub akademickich ustawieniach dla dużych obliczeń. Procesory graficzne oparte na technologii CUDA są również określane jako GPGPU, co oznacza jednostki przetwarzania grafiki ogólnego przeznaczenia.

Jak otworzyć plik CU?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CU jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CU z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CU którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CU

Inne problemy z plikiem CU

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CU nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CU:

  • plik CU którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CU z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CU nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik