• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CTB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CTB. Jeżeli chcesz otworzyć plik CTB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CTB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AutoCAD Colour-dependent Plot Style Table Format Autodesk

Co to jest plik CTB?

Plik używany przez program AutoCAD, CAD przeznaczony do rysowania 2D i 3D. Zawiera oparte na kolorystyce style wydruku lub odwzorowania kolorów na warstwy obiektów. Służy do dołączania kolorów i ustawień wyświetlania do projektowania obiektów.

Pliki CTB można zastąpić nowszym formatem .STB, który pozwala na abstrakcyjne właściwości warstwy na właściwości obiektowe. Wiele firm nadal korzysta z plików CTB zamiast plików STB ze względu na koszty niezbędne do wyszkolenia personelu i modernizacji istniejących projektów CAD.

Pliki CTB i pliki STB nie mogą być używane w tym samym projekcie CAD. Pliki CTB mogą być konwertowane do plików STB przy użyciu programu AutoCAD.

Jak otworzyć plik CTB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CTB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CTB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CTB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CTB

Inne problemy z plikiem CTB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CTB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CTB:

  • plik CTB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CTB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CTB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik