• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CSV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CSV. Jeżeli chcesz otworzyć plik CSV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CSV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Comma Separated Value Format N/A

Co to jest plik CSV?

Plik CSV jest plikiem wartości rozdzielanym przecinkami powszechnie używanym w programach kalkulacyjnych, takich jak Microsoft Excel lub OpenOffice Calc. Zawiera zestawy danych tekstowych oddzielone przecinkami z każdą nową linią w pliku CSV reprezentującą nowy wiersz bazy danych i każdy wiersz bazy danych składający się z jednego lub więcej pól oddzielonych przecinkami. Pliki CSV są często otwierane przez programy arkusza kalkulacyjnego, które mają być organizowane w komórkach lub używane do przesyłania danych między bazami danych.

Format wymiany CSV jest obsługiwany przez wiele programów osobistych, biznesowych i naukowych. Ze względu na szerokie wsparcie format jest szczególnie przydatny w przenoszeniu danych tabelarycznych między programami.

Plik jest również przydatny do przesyłania danych zapisanych w zastrzeżonym formacie, np. Pliku .XLSX, do innego programu, który nie obsługuje formatu XLSX. Można na przykład wyeksportować tysiące kontaktów z usługi poczty elektronicznej do pliku CSV, a następnie zaimportować plik do organizatora adresu lub innej usługi poczty e-mail.

Jak otworzyć plik CSV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CSV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CSV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CSV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CSV

Inne problemy z plikiem CSV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CSV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CSV:

  • plik CSV którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CSV z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CSV nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku CSV
CSV do SPBCSV do ACCDBCSV do DOCCSV do ODSCSV do OFXCSV do PDFCSV do RTFCSV do TXTCSV do VCFCSV do XLSCSV do XLSBCSV do XLSHTMLCSV do XLSMCSV do XLSX