• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CSM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CSM. Jeżeli chcesz otworzyć plik CSM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CSM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
3ds Max Character Studio Maker Format Autodesk

Co to jest plik CSM?

Plik tekstowy ASCII zawierający znaczniki pozycji dla postaci 3D. Używany przez Character Studio, narzędzie do animacji bipów dołączone do programu 3ds Max firmy Autodesk. Zapisuje pozycję biped w buforze przechwytywania ruchu oprogramowania.

Dane dotyczące rotacji kończyn nie są zapisywane w plikach CSM, ale zapisywane są powiązane pliki .BVH.

Jak otworzyć plik CSM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CSM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CSM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CSM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CSM

Inne problemy z plikiem CSM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CSM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CSM:

  • plik CSM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CSM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CSM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik