• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CSHTML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CSHTML. Jeżeli chcesz otworzyć plik CSHTML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CSHTML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ASP.Net Web Page Microsoft

Co to jest plik CSHTML?

C # ("C sharp") plik HTML strony internetowej wykorzystywany przez Razor, silnik widoku ASP.NET używany do generowania stron WWW dla przeglądarki internetowej użytkownika. Podobne do standardowej strony internetowej ASP.NET (plik .ASP lub .ASPX), ale używa nieco innej składni. Uruchamia serwer WWW, który generuje HTML dla przeglądarki WWW klienta. Może być zaprogramowany z podświetlaniem składni i sugestiami kodu Intellisense za pomocą programu Microsoft Visual Studio.

Pliki CSHTML są podobne do plików .VBHTML (Visual Basic HTML), ale używają składni zbliżonej do języka C #, a nie języka Visual Basic.

Razor oferuje nowe operacje składniowe szablonów oprócz obsługiwanych przez standardowy domyślny silnik widoku ASP.NET MVC.

Jak otworzyć plik CSHTML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CSHTML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CSHTML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CSHTML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CSHTML

Inne problemy z plikiem CSHTML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CSHTML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CSHTML:

  • plik CSHTML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CSHTML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CSHTML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik