• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CRYPTRA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CRYPTRA. Jeżeli chcesz otworzyć plik CRYPTRA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CRYPTRA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Cryptra Encrypted Format BMB Software

Co to jest plik CRYPTRA?

Szyfrowany plik utworzony przez Cryptra, program służący do zabezpieczania danych przesyłanych pocztą elektroniczną. Zawiera plik zaszyfrowany przy użyciu jednego z wielu dostępnych kluczy jednopasmowych (OTP) znajdujących się na dysku CD (lub obrazu .ISO) z oprogramowaniem.

Pliki CRYPTRA są używane do bezpiecznego wysyłania plików jako załączników do wiadomości e-mail. Po ich otrzymaniu muszą być odszyfrowane przy użyciu zarówno oprogramowania Cryptra, jak i dysku OTP, który był używany do szyfrowania plików. Dlatego też, aby z powodzeniem szyfrować i odszyfrować plik CRYPTRA, zarówno nadawca, jak i odbiorca muszą mieć zainstalowane oprogramowanie Cryptra oraz kopię tego samego dysku OTP, który był używany do szyfrowania.

Każda płyta OTP dostarczona z Cryptra zawiera zdolność do kodowania do 9 600 plików, każdy o rozmiarze do 64KB. Większe pliki mogą być szyfrowane przy użyciu wielu kluczy. Ponieważ kody OTP powinny być używane tylko raz, BMB Software udostępnia usługę dającą użytkownikom dodatkowe płyty CD OTP.

Jak otworzyć plik CRYPTRA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CRYPTRA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CRYPTRA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CRYPTRA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CRYPTRA

Inne problemy z plikiem CRYPTRA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CRYPTRA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CRYPTRA:

  • plik CRYPTRA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CRYPTRA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CRYPTRA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik