• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CRX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CRX. Jeżeli chcesz otworzyć plik CRX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CRX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Google Chrome Extension Installer File Format Google

Co to jest plik CRX?

Plik CRX to rozszerzenie dodające dodatkowe funkcje lub motywy do przeglądarki Google Chrome. Jest zapisywany w formacie skompresowanym i może zawierać pliki .JS, .JSON i inne pliki, takie jak obrazy i programy wykonywalne. Pliki CRX służą do instalowania dodatków przeglądarki, takich jak gry, blokery reklam i czytniki wiadomości.

Rozszerzenia Chrome można instalować ręcznie, przeciągając pliki CRX do okna Rozszerzenia. Możesz otworzyć to okno, wybierając Window & rarr. Rozszerzenia z menu aplikacji lub ustawianie adresu przeglądarki na chrome: // chrome / extensions /.

Rozszerzenia Chrome są zazwyczaj instalowane, klikając przycisk "+ Dodaj do Chrome" w rozszerzeniach w Chrome Web Store. Po kliknięciu przycisku Chrome pobiera rozszerzenie, rozpakowuje, a następnie instaluje go bez konieczności interakcji użytkownika z plikiem CRX. Po instalacji Chrome automatycznie usuwa plik CRX.

Pliki CRX używają formatowania .ZIP. Zawierają one również niestandardową sekcję nagłówka pliku, więc standardowe narzędzia do dekompresji Zip mogą nie być w stanie rozpakować tych plików.

Jak otworzyć plik CRX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CRX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CRX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CRX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CRX

Inne problemy z plikiem CRX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CRX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CRX:

  • plik CRX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CRX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CRX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik