• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CRW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CRW. Jeżeli chcesz otworzyć plik CRW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CRW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Canon Digital Camera RAW Image Format Canon

Co to jest plik CRW?

Nieskompresowany i nieprzerwany plik RAW z aparatu fotograficznego Canon. Opierając się na formacie pliku obrazu na aparacie (CIFF), standardowym formacie opracowanym do zapisywania obrazów.

Pliki CRW mogą być otwierane i przeglądane przy użyciu oprogramowania dołączonego do cyfrowych aparatów firmy Canon i innych edytorów obrazów firm zewnętrznych.

Jak otworzyć plik CRW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CRW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CRW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CRW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CRW

Inne problemy z plikiem CRW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CRW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CRW:

  • plik CRW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CRW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CRW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku CRW
CRW do JPEG