• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CPTX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CPTX. Jeżeli chcesz otworzyć plik CPTX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CPTX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Captivate Project Format Adobe Systems

Co to jest plik CPTX?

Plik CPTX to plik projektu utworzony przez program Adobe Captivate, aplikację do przechwytywania ekranu służącą do tworzenia multimedialnych produktów eLearning. Zawiera jeden lub więcej slajdów, które mogą obejmować nagrania ekranu, audio lub inne materiały interaktywne. Pliki CPTX są używane do tworzenia produktów do zarządzania systemami uczenia się (LMS), takich jak demonstracje oprogramowania, symulacje i quizy.

Pliki CPTX mogą być eksportowane do pliku .SWF, który może być odtwarzany w programie Adobe Flash Player lub innym odtwarzaczu kompatybilnym z SWF. Mogą być eksportowane do samodzielnego pliku wykonywalnego systemu Windows (plik .EXE).

Rozszerzenie CPTX zostało wprowadzone do wersji Captivate 5. Wcześniejsze wersje używały rozszerzenia .CP. Program Adobe Captivate jest częścią Adobe Communication Suite.

Jak otworzyć plik CPTX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CPTX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CPTX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CPTX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CPTX

Inne problemy z plikiem CPTX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CPTX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CPTX:

  • plik CPTX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CPTX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CPTX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik