• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CPTL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CPTL. Jeżeli chcesz otworzyć plik CPTL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CPTL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Captivate Project Template Format Adobe Systems

Co to jest plik CPTL?

Plik CPTL jest plikiem szablonu projektu utworzonym przez program Captivate, program służący do opracowywania interaktywnych produktów eLearning. Zawiera domyślny tekst, grafikę i interaktywną treść, która może być wykorzystana jako podstawa tworzenia wielu plików projektu .CPTX.

Plik CPTL można utworzyć, wybierając Plik i rarr. Nowy projekt & rarr. Szablon projektu .... Podczas zapisywania szablonu Uaktywnienie tworzy plik CPTL do przechowywania szablonu.

Urzecienie szablonów projektów służy do tworzenia produktów eLearning, które mają ten sam styl i strukturę.

Jak otworzyć plik CPTL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CPTL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CPTL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CPTL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CPTL

Inne problemy z plikiem CPTL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CPTL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CPTL:

  • plik CPTL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CPTL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CPTL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik