• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CPT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CPT. Jeżeli chcesz otworzyć plik CPT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CPT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Corel PHOTO-PAINT Bitmap Format Corel

Co to jest plik CPT?

Archiwum plików skompresowane za pomocą programu Compact Pro, programu kompresji plików dla systemu Mac OS Classic (Mac OS 9 i starszych). Wykorzystuje szybki i wydajny algorytm kompresji.

Rozwój programu Compact Pro został zatrzymany pod koniec lat 90. i program nie jest już obsługiwany.

Jak otworzyć plik CPT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CPT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CPT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CPT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CPT

Inne problemy z plikiem CPT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CPT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CPT:

  • plik CPT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CPT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CPT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku CPT
CPT do JPGCPT do BMPCPT do PDF