• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CPR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CPR. Jeżeli chcesz otworzyć plik CPR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CPR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Cubase Project Format Steinberg Media Technologies

Co to jest plik CPR?

Projekt produkcji audio stworzony przez Cubase, aplikację Digital Audio Workstation (DAW). Zapisuje dane projektu, takie jak ścieżki audio i MIDI, oprogramowanie, efekty audio i ustawienia miksera. Zawiera również odniesienia do zasobów plików audio.

Pliki CPR są tworzone przez Cubase w wersji 4 lub późniejszej, a także w wersjach Cubase LE i SX / SL.

Pliki projektów Cubase nie zawierają rzeczywistych plików audio dla projektu. Dlatego też, jeśli kopiujesz lub przeniosłeś projekt Cubase, musisz również przenieść wszystkie odnośne pliki.

Jak otworzyć plik CPR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CPR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CPR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CPR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CPR

Inne problemy z plikiem CPR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CPR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CPR:

  • plik CPR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CPR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CPR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik