• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CPL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CPL. Jeżeli chcesz otworzyć plik CPL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CPL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Control Panel Format Microsoft

Co to jest plik CPL?

Plik CPL to element panelu sterowania, na przykład Ekrany, Mysz, Dźwięk lub Sieć, używany przez system operacyjny Windows. Jest on przechowywany w folderze systemu WindowsSystem i ładowany automatycznie po otwarciu Panelu sterowania systemu Windows.

Ponieważ pliki CPL są odwoływane przez system operacyjny Windows, nie powinny być otwierane ręcznie.

Jak otworzyć plik CPL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CPL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CPL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CPL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CPL

Inne problemy z plikiem CPL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CPL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CPL:

  • plik CPL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CPL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CPL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik