• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CPK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CPK. Jeżeli chcesz otworzyć plik CPK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CPK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DTM Test Log Format Microsoft

Co to jest plik CPK?

Plik dziennika generowany przez menedżera testów sterowników (DTM), składnik oprogramowania do certyfikacji urządzeń Windows Logo Kit (WLK) firmy Microsoft. Zawiera raport z testów, który rejestruje informacje dotyczące urządzenia sprzętowego. Służy do przesyłania wyników testów do firmy Microsoft, aby urządzenie mogło być certyfikowane dla systemu Windows. Służy również do debugowania błędnych testów.

Pliki CPK można wyświetlać w przeglądarce DTM Log Viewer. Przeglądarka wyświetla informacje, takie jak data testu, system operacyjny testów oraz testy zakończone i nieudane.

Oprogramowanie WLK jest udostępniane przez Laboratoria Jakości Sprzętowej Windows (WHQL), grupę firmy Microsoft, która certyfikuje urządzenia sprzętowe systemu Windows.

Jak otworzyć plik CPK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CPK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CPK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CPK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CPK

Inne problemy z plikiem CPK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CPK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CPK:

  • plik CPK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CPK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CPK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik