• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CPIO

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CPIO. Jeżeli chcesz otworzyć plik CPIO, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CPIO

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Unix CPIO Archive Format N/A

Co to jest plik CPIO?

Archiwum plików utworzone w formacie Unix CPIO (Kopiuj, skopiuj), nieskompresowany format kontenera plików służący do grupowania plików. Podobne do archiwum .TAR i mogą być skompresowane do pliku .CPGZ przy użyciu kompresji Gzip.

Narzędzie "ditto" BSD może być używane do tworzenia i wyodrębniania plików CPIO. Na przykład ditto -c tworzy archiwum CPIO. Kompresja Java Commons może być również wykorzystana do tworzenia i wydobywania archiwów CPIO.

Jak otworzyć plik CPIO?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CPIO jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CPIO z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CPIO którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CPIO

Inne problemy z plikiem CPIO

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CPIO nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CPIO:

  • plik CPIO którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CPIO z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CPIO nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik